Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

Happening Čekání na tramvaj 2022

15. 5. (14:00) - 15. 5. 2022

Přijďte počkat na první tramvaj, která dorazí na berounské náměstí…

Po dvouleté odmlce, kdy se konaly happeningy pouze virtuálně, se opět na Husově utvoří „živý obraz“, který znázorní čekání na opožděnou tramvaj.Před 118 lety totiž vznikla pohlednice přesně s touto futuristickou vizí. Na zastávce poblíž muzea bude čekat i dobový průvodčí, který cestujícím označí jízdenky berounské elektrické dráhy. Letos jsme si připravili několik novinek. Jelikož záštitu nad happeningem převzala populární řidička tramvaje Karolína Hubková, kromě tradiční hry na flašinet a pamětních placek s pohlednicemi se díky ní dočkáme i poutavého vyprávění o profesi řidičky tramvaje a výběru těch nejzajímavějších exponátů Muzea městské hromadné dopravy v Praze.

Uvítáme, pokud přijdou návštěvníci ve starém oblečení ve stylu první republiky. Můžete si vzít třeba i nějaká zavazadla nebo další rekvizity. Kolem 14:00 putují cestující porůznu po náměstí a vyptávají se kolemjdoucích: Odkud pojede ta tramvaj? Nevíte, kde je zastávka tramvaje? apod. Ve 14:15 přijede slavnostně tramvaj a odveze všechny tam, kam potřebují. Pokud by k tomu, kvůli mimořádným okolnostem nedošlo, spolu s dalšími zájemci se přesunou do Muzea Českého krasu, kde se nad šálkem čaje nebo kávy zúčastní tiskové konference s řidičkou tramvaje.

Zapojit do zajímavého setkání se může určitě každý. Na zastávce poblíž muzea bude čekat i dobový průvodčí, který cestujícím označí jízdenky berounské elektrické dráhy.

Přihlásit k účasti se můžete i přes Facebook zde  | Událost na Facebooku

O historii happeningu zde

Čekání na tramvaj 2018

Podrobnosti

Datum:
15. 5. 2022
Čas:
14:00 - 16:00
Webová stránka:
http://patrikparizek.com/?p=467

Pořadatel

Muzeum Českého krasu, p. o.
Telefon:
311 624 101

Místo konání

Sraz u kašny na Husově náměstí
Husovo náměstí, Beroun, Středočeský 26601 Česká republika
+ Mapa Google
Telefon:
723630429
Webová stránka:
patrikparizek.com