Jako šlehnutím kouzelného proutku…

Jako šlehnutím kouzelného proutku

Doprovodný program pro děti k výstavě Svět mechanické hudby


Nevídané-Pozor! Nejpříjemnější hrací hodiny, obdiv budící píšťalové mechanismy, věhlasné hrací strojky, sensační polyfony, vkusné elegantní symfoniony, báječné aristony, zázračné flašinety, brilantní patentní orchestriony.
Přesvědč se každý na berounské výstavě!


Tištěný dětský průvodce, plný záludných úkolů, seznámí děti hravou a poučnou formou s nejzajímavějšími exponáty na výstavě. Provede je jednotlivými místnostmi a upozorní na všelijaké nevšední drobnosti, které mohou uniknout i oku dospělého návštěvníka.

http://patrikparizek.com/wp-content/uploads/2013/11/download.pngTištěný průvodce výstavou

Nedílnou součástí je i tvořivý koutek s funkčním orchestrionem. Je trochu rozbitý, proto je potřeba do něj občas správně uhodit. Umí několik písniček a děti si ho mohou zkusit i natáhnout. Dalšími doplňky jsou hrací mechanismy, které mohou děti samy naprogramovat i vyzkoušet. V připravené pracovně si mohou z připraveného materiálu vytvořit i dobovou upoutávku na vlastní hrací mechanismus.  Mohou zde i vyluštit bludiště s hracími hodinami nebo si prohlédnout různé součástky z hracích skříněk.

http://patrikparizek.com/wp-content/uploads/2013/11/download.pngBludiště s hracími hodinami

mezera

Nejen dospělé jistě zaujme možnost zaposlouchat se do vybraných melodií vystavených hracích skříněk nebo příležitost podívat se do jejich útrob. U některých strojů promluví prostřednictvím videí i sami sběratelé těchto kuriózních inštrumentů.

k hlavním informacím o výstavě

mezera2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *