Načítání akcí

« všechny akce

  • Tato akce již proběhla.

Silvestr v Clock Gallery v pražském Mozarteu

31. 12. (10:00) - 31. 12. 2019

Historické hodiny odbijí konec roku v centru Prahy.

Celý nápad se zrodil závěrem letošního roku. Již několik měsíců se kolem malého obchůdku Clock Gallery v Mozarteu v Praze (Jungmannova 748/30, Praha)  sdružuje množství odborníků. Leckdy jsou zde vystaveny opravdu mimořádné časoměrné přístroje.

„Z nejstarších hodin si mohou návštěvníci prohlédnout například stolní skříňkové hodiny z historického šlechtického sídla nebo hodinářský meisterstück – nůžkové hodiny s krokem se dvěmi kyvadly. Zastoupeny švarcvaldské hodiny z druhé poloviny 19. století. Mají dřevěné, mosazné nebo porcelánové číselníky, známější jsou ale určitě kukačky,” přiblížil program jeden z pořadatelů Patrik Pařízek a dodal, že „všechny hodiny budou k vidění v provozu”.

Nejtypičtějšími hodinami jsou však pendlovky, které se rozšířily s rozvojem jejich tovární výroby. Mnoho hodinářů je už ani nekonstruovalo, ale pořizovali si stroje, jež značili svými jmény. Nejvíce rozšířeny byly v první polovině 20. století. Občas mají velmi vkusně dekorované zasklené skříně.

Návštěvníci budou moci nahlédnout i do odborné hodinářské literatury. Pořadatelé jsou již nyní zvědaví, s jakým se setká akce ohlasem. Možná se stane i tradicí a bude se opakovat. 31. prosince mohou do hodinářství zájemci zavítat kdykoli mezi 10. a 19. hodinou.

Podrobnosti

Datum:
31. 12. 2019
Čas:
10:00 - 19:00
Rubrika akcí:
Webová stránka:
http://clockgallery.cz

Místo konání

Clock Gallery Mozarteum
Jungmannova 748/30, Praha, Praha 11000 Česká republika
+ Mapa Google
Telefon:
725 580 885
Webová stránka:
http://clockgallery.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *