Světem mechanické hudby – za historickými hracími stroji minulých tří století
Ne všichni byli obdařeni talentem pro to, aby se mohli věnovat hře na hudební nástroj. Možná i kvůli tomu usilovalo mnoho konstruktérů o to, aby vytvořili speciální přístroj, který by dokázal na hudební nástroj zahrát, aniž by bylo potřeba větší míry zručnosti.
Dopoledni expres – 29.12.2014 10:00
Vánoční výstava Krkonošského muzea v Jilemnici představí veřejnosti hrací hodiny, píšťalové mechanismy, hřebíčkové hrací strojky, polyfony, symfoniony, aristony, flašinety a orchestriony. Poznáte stroje, jež pomáhaly v obživě žebráků a válečných invalidů, nebo které hrály pro potěšení v měšťanských salonech.
[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/110486790856341431473/albumid/6092678441979023201?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]Poděkování náleží
RNDr. Karin Kriegerbeckové, PhD., Mgr. Kateřině Noře Novákové, Franzisce Dianě Phipps Sternbergové, Bc. Petru Balogovi, Janu Bondrovi, Dott. Emanueli Gadaletovi, Mgr. Miloši Klikarovi, Bc. Liboru Knížkovi, PhDr. Janu Luštincovi, Davidu Rameymu, Ladislavu Slukovi, Mgr. Janu Štěpánkovi, Ing. Antonínu Švejdovi, Wayneu Wolfovi a mnoha dalším bez jejichž pomoci a cenných rad by nebylo možné výstavu uspořádat.
Na výstavě spolupracovali
soukromí sběratelé, Krkonošské muzeum v Jilemnici, Krkonošské muzeum ve Vrchlabí, Muzeum Českého krasu v Berouně, Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Národní muzeum – České muzeum hudby, NPÚ – správa státního zámku Hořovice, Severočeské muzeum v Liberci, Zámek Častolovice a D.C. Ramey Piano Company.
Leave a Reply